Панорама 360
                    Сб, 02.12.2023, 10:27
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Форма входу
Логін:
Пароль:

Пошук

 
Засоби перегляду сферичних 3D панорам і віртуальних турів
 

Для перегляду віртуальних турів і сферичних 3D панорам через Інтернет необхідно встановити на комп'ютері до Інтернет - браузеру хоча б один з плагінів, що дозволяють переглядати 3D панорами. При відкритті web-сторінки, яка містить сферичну 3D панораму, у разі відсутності необхідного плагіна на Вашій робочій області, Вам буде запропоновано завантажити та встановити плеєр, що відповідає формату панорами. Після підтвердження згоди на встановлення плагін завантажиться і встановиться автоматично.

На сьогоднішній день найбільш поширеним засобом перегляду сферичних 3D панорам і віртуальних турів є Flash Player. Завдяки значному поліпшенню якості відтворення роликів в останніх версіях програми, Flash почав активно витісняти такі традиційні програми перегляду сферичних 3D панорам як QuickTime, Deval VR, Java та інші. Останнім часом також завойовує свої позиції Shockwave Player, що має дуже плавний рух зображення.

Перегляд віртуальних турів і сферичних 3D панорам з CD або жорсткого диска можливий як через Інтернет - браузер, так і через так званий standalone player. Всі зазначені вище засоби перегляду панорам існують у двох варіантах, як plug-in і як standalone player.
 Програми які використовуються для перегляду віртуальних турів 
 
 
  Flash
 
Flash - це графічна програма компанії Adobe (початковим розробником є компанія Macromedia). Використовується головним чином для створення інтерактивних анімацій, презентацій і ігор (в загалом для Інтернету). Flash використовує власну розвинену програмну мову ActionScript, що дозволяє оперувати всім потенціалом інтерактивної анімації і розробляти масштабні флеш-аплікації.
Adobe Flash Player - найпоширеніший плагін (для всіх операційних систем), вміє відтворювати інтерактивні мультимедійні презентації, відео, графіку, анімації і, звичайно, віртуальні панорами. Adobe Flash Player встановлений на 99% комп'ютерів підключених до мережі Інтернет. Саме масове поширення і майже необмежені можливості Флеш-плеєра є головними перевагами 3D сферичних панорам і віртуальних турів, зроблених на технології Flash. Сьогодні Flash стає стандартним форматом презентацій, саме тому Flash можна назвати необхідним доповненням Інтернет-браузера.
До появи 9 версії флеш-плеєра, перегляд 3D панорам на основі Flash був вкрай незручним через повільність відтворення і хвилеподібних спотворень панорами при прокрутці зображення.
Актуальна 10 версія плеєра вже забезпечує дуже якісне відтворення навіть повно екранних панорам, але і вона не дає таку плавність руху, як панорами на технології DevalVR, Shockwave і QTVR.
Сучасні сферичні панорами у форматі Flash дозволяють використовувати безліч інтерактивних інструментів - активні зони, звук, відео, карти з радаром, в спливаючі вікна та багато інших «фішок», збагачують і прикрашають віртуальні тури. 

плюси

- Найперспективніший формат
- Панорами на Flash мають високий шанс бути побаченими (Flash Player встановлений на 99% комп'ютерах)
- Мультіплатформость (Windows, Mac, Linux, Solaris)
- Малий розмір (1.8 МБ)
- Безпечний - дозволено більшістю захисних систем
- Майже необмежені можливості авторинга
 
мінуси
- Високі вимоги до графічної карти, на «повільних комп'ютерах» повертання менш повільне, ймовірність створення артефактів.
 

 

  QuickTime
 
QuickTime - універсальний мультимедійний плеєр від компанії Apple. QuickTime перший (з 1995р.) Дозволив відтворювати панорами у форматі QTVR (QuickTime Virtual Reality). Причому тоді формат QTVR підтримував тільки циліндричні панорами. QuickTime також першим серед всіх програм перегляду сферичних 3D панорам і віртуальних турів, зробив можливим повно екранний режим перегляду.
QuickTime демонструє або зображає і ряд інших, не тільки мультимедійні формати, наприклад MP3, GIF, TIFF, AAC, PSD і інші. Крім того, QuickTime містить плагін для перегляду відео в Інтернет-браузері. А також Streaming Server, Broadcaster, новий H.264 кодек і багато інших корисних функцій.
 
плюси
- QTVR-стандартний, загальноприйнятий формат 3D сферичних і циліндричних панорам.
- Встановлено на 100% комп'ютерів Apple і більш ніж на 60% PC c операційною системою Windows
- Висока якість зображення, навіть у режимі «на весь екран»
- Можливість додавання в панораму (анімація, спливаючі вікна з текстом, звук тощо)
мінуси
- Великий розмір плеєра (21 МБ)
- Деякі брандмауери можуть блокувати QuickTime
- Несумісність з Windows 64bit
- Обмежені можливості авторинга
 
 
 
 
  DevalVR
 
DevalVR - однозначний лідер серед всіх програм перегляду віртуальних 3D панорам, при порівнянні за якістю візуального відтворення панорамного контенту. DevalVR призначений для перегляду віртуальних панорам у форматі QTVR (QuickTime Virtual Reality). Deval VR пропонує майже ідеальну плавність руху без пікселізаций (артефактів). Ще є однією перевагою плагіна DevalVR є його малий розмір (близько 300 КБ), так що його завантаження - справа кількох секунд.

У DevalVR є маловідомий, але досить цікавий інструмент «Лупа». На спливаючій панелі інструментів його не знайти, «лупа» активується натисканням правої клавіші SHIFT.
 
 
плюси
- чудова плавність перегляду навіть повно екранних 3D панорам
- Малий розмір плагіна (~ 0.3 МБ)
- Мінімальні системні вимоги, не такі високі, як, наприклад, у Flash і Java
- Не вимагає інсталяції

мінуси
- Тільки для windows
- Мало поширений серед користувачів PC
 
 
 
 
 
  Shockwave
 
Shockwave - це мультимедійний плеєр від Adobe (початковим розробником є Macromedia), призначений, головним чином, для перегляду масштабних презентацій, ігор та ін. Shockwave відмінно справляється з відтворенням 3D панорам.
 
плюси
- Плавність руху і відсутність артефактів при русі
- інтерактивність, можливість додавання хотспотів Прослухати Читати фонетично Словник - Переглянути докладний словник
 
 
 
 
  Java
 
Java - це мова програмування, здатність створювати різні аплікації (Apple), включаючи Apple для відтворення віртуальних панорам. Яву розробила компанія Sun Microsystems, спочатку як засіб для управління побутовою технікою. В чому специфічність мови Java? У першу чергу в його незалежності від операційної системи. Це означає, що один і той самий код може працювати на декількох різних платформах. По суті Java - інтерпретована мова, отже, для запуску аплікації у мові Ява, необхідно мати на своєму комп'ютері інтерпретатор цієї мови - Java Runtime Environment (JRE). JRE встановлений за замовчуванням на 100% комп'ютерів Apple. Комп'ютери з операційною системою Windows мають JRE до версії XP SP1 включно. При установці Win XP SP2 і вище, JRE треба встановити вже додатково, тому що Windows тепер вважає його ненадійним і небезпечним.
Компанія Microsoft пропонує для Windows свою віртуальну машину - Java Virtual Machine (JVM), здатну запускати Java Apple. Розмір JVM в порівнянні з JRE істотно менше (~ 5 МБ проти ~ 145 МБ). У минулому найважливішим недоліком Java - Apple (наприклад, PTViewer) було те, що вони могли відтворювати сферичні панорами тільки невеликих розмірів. Це пов'язано з низьким лімітом пам'яті Java.
Сьогодні найпоширенішим 3D панорам і віртуальних турів для Java - машин є ImmerVision PurePlayer. Це єдиний плеєр для Java, що забезпечує перегляд сферичних 3D панорам в повно екранному режимі. Але за якістю відтворення він все ж таки поступається QuickTime VR і DevalVR.


плюси
- Мультиплатформний (Windows, Mac, Linux, Solaris)
- Багаті можливості інтерактивності, до появи Flash 9, кращі віртуальні тури створювалися саме на технології Java
- Гладкий рендерінг стандартних (не fullscreen) панорам і чіткість зображення
- В деяких браузерах Java встановлена за замовчуванням
- Відсутність Java в WinXP SP2 і Vista (з точки зору безпеки)

мінуси
- Відсутність Java в WinXP SP2 і Vista
- Великий розмір Java Runtime Environment (~ 145 МБ)
 
 
 
Календар

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 54

Друзі сайтуСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2023 Хостинг від uCoz